BlowTech | Dmuchawy | 71 363 18 59 | blowtech@blowtech.com.pl | KONTAKT
BlowTech | Dmuchawy | 71 363 18 59 | blowtech@blowtech.com.pl | KONTAKT

Dmuchawy

bocznokanałowe

promieniowe

Dmuchawy
Dmuchawy bocznokanałowe
Dmuchwy promieniowe

Profilem działalności naszej firmy są przede wszystkim dmuchawy. Możemy je podzielić na dmuchawy do powietrza oraz dmuchawy do gazu.

Według przyjętej, ogólnej definicji „Dmuchawy są maszynami roboczymi sprężającymi gaz do stosunkowo niskich ciśnień, potrzebnych w zasadzie do pokonywania oporów przepływu przez sieć przewodów i włączonych w nią urządzeń. Najczęściej dmuchawami nazywamy maszyny przetłaczające gaz, które przy gęstości gazu q = 1,2 kg/m³, wytwarzają spiętrzenie w granicach od 13 do 200 kPa (0,13 do 2 at)”*
* https://pl.wikipedia.org/wiki/Dmuchawa

Nasza firma, w swoim asortymencie posiada dmuchawy zarówno do powietrza, jak i do gazów technicznych.  Najpopularniejsze dmuchawy to przede wszystkim:

  1. Dmuchawy roots
  2. Dmuchawy bocznokanałowe
  3. Dmuchawy promieniowe

Nasz asortyment dobraliśmy tak, że jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najlepsze dmuchawy od sprawdzonych i rzetelnych producentów. Najważniejszą cechą, poza niezawodnością, jest przede wszystkim doskonały stosunek na linii jakość – cena. Dzięki maksymalnemu obniżeniu kosztów, jesteśmy w stanie zaproponować Państwu najlepsze dmuchawy na rynku w niezwykle konkurencyjnej cenie. Oprócz samych dmuchaw, dysponujemy także pełnym serwisem dmuchaw.

W naszej działalności zawsze skupialiśmy się na dostarczaniu najwyższej jakości dmuchaw, tak aby stały się one bezawaryjnym elementem Państwa pracy. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna dla wszystkich naszych Klientów jest bezawaryjność dmuchaw, dlatego też przy każdym problemie podejmujemy natychmiastowe działania.

Już podczas pierwszego kontaktu, z przyjemnością doradzimy Państwu wybór odpowiedniej dmuchawy , a także pomożemy dobrać odpowiedni parametry techniczne dmuchawy.

W proponowanych przez nas dmuchawach, zastosowano najnowsze technologie, co sprawia, że dmuchawy stają się niezwykle wydajne i funkcjonalne, a co za tym idzie, dmuchawy te znajdują zastosowanie przede wszystkim w oczyszczalniach ścieków, zakładach chemicznych oraz transporcie pneumatycznym.

 

Dmuchawy Roots:

Równoległe wirniki znajdują się w pozycji poziomej w dmuchawie i obracają się w przeciwnych kierunkach. Ruch tłoków obrotowych powoduje, że medium jest zasysane z otworu wlotowego urządzenia, transportowane do miejsca przeznaczenia i sprężane. System jest wyposażony w mechanizm synchronizacji z przekładnią kół zębatych walcowych dostarczając dokładności i płynności w ruchu wirnika. Ponadto, służy on także, ograniczaniu przestrzeni kontaktu pracy wirnika z obudową. Te wirniki nie wymagają smarowania, co zapobiega zanieczyszczeniu mediów olejem. Jest to również jeden z powodów, dla których dmuchawy ROOTS’ wykonane przez firmę Kubíček znalazły swoje zastosowanie w takiej ogromnej liczbie gałęzi przemysłu.

 

Dmuchawy bocznokanałowe:

Dmuchawa bocznokanałowa zwiększa ciśnienie zasysanego gazu przez utworzenie w obwodowym, pierścieniowym kanale serii wirów powodowanych siłą odśrodkową naporu wirnika. Gdy wirnik obraca się, łopatki pchają gaz do przodu i z powodu nacisku odśrodkowego na zewnątrz, tworzą spiralny ruch. Podczas tego ruchu, gaz jest ponownie sprężany wielokrotnie przy konsekwentnym wzroście ciśnienia liniowego na całej długości kanału. Dmuchawy te mają szeroki zakres działania.

 

Dmuchawy promieniowe:

Dmuchawy promieniowe wykonane są z:

– kanału wlotowego przenoszenia zasysanego gazu na wlocie do wirnika, który jest współosiowy z wałem;
– zamkniętego wirnika z osiowym wlotem przepływu i promieniowym wyjściem przepływu;
​- pierścieniowej komory wirnika z wyjściem stycznym.

Podczas obrotów wirnika, łopatki odśrodkowe dają nacisk do zasysanego gazu, który jest wypychany na zewnątrz do pierścieniowej komory wirnika. Zwoje zbierają gaz dostarczając go do stycznej części nosowej. Kompresja zachodzi poprzez przyrost energii kinetycznej, nadawanej gazowi przez łopatki wirnika, a następnie przekształcenie energii kinetycznej w ciśnienie statyczne w spiralnej komorze wirnika. Dmuchawy działają praktycznie bezawaryjnie!

Najnowsza technologia

Dostarczane przez nas dmuchawy stworzone są dzięki najnowszej technologii, co wpływa na ich parametry.

Miejsce dostarczenia

Działamy na terenie całego kraju dlatego też nasze dmuchawy dostarczymy we wskazane miejsce.

Możliwość podłączenia

Zazwyczaj użytkownicy samodzielnie podłączają dmuchawy, jednakże istnieje możliwość zlecenia podłączenia.

Dedykowany serwis

W przypadku jakiejkolwiek awarii dmuchawy, posiadają Państwo możliwość zamówienia serwisu.

Gwarancja dostawy

Wszystkie nasze dmuchawy dostarczane są na czas w wyznaczone przez Zamawiającego miejsce.

Dogodne płatności

Istnieje możliwość umówienia dogodnej formy płatności na dostarczane przez nas dmuchawy.

BlowTech Sp. z o o.

Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel. 71 363 18 59
blowtech@blowtech.com.pl

BlowTech Sp. z o o.

Muchoborska 14
54-424 Wrocław
tel. 71 363 18 59
blowtech@blowtech.com.pl